Birçok insan vücutlarını detoksifiye etmenin sağlıklı bir kilo kaybı planına atlamak için harika bir yol olduğunu buluyor

Fakat kimyasal olarak indüklenen detoksifikasyon programları cevap değil! Bir detoks diyet planı, potansiyel olarak zararlı kimyasalların baskısı olmadan tamamen doğal olabilir ve yine de çok başarılı olabilir. Doğal bir detoks diyet planı, etkili olabilmek için büyük miktarlarda taze meyve ve sebzelere dayanır ve gerekli miktarı elde etmenin iyi bir yolu smoothies'tir. Meyve ve sebze smoothie'leri tamamen doğal malzemelerle bir kahvaltı, öğle veya öğlen veya öğlen yemeği olarak hazırlayabilirsiniz.

Toksinleri temizleyen ve enerjiyi destekleyen bir yüzlü hazırlamak gerçekten kolaydır. Smoothies, yalnızca metabolizmanızı artırmak için değil, aynı zamanda iyi bir sağlık için gerekli olan vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve besin maddeleri ile doludur, aynı zamanda tam olarak ihtiyaç duyduğunuz bileşenleri içeren çok çeşitli meyve, sebze, meyve suyu ve süt ürünlerinden de yapılabilir.

Gerçekten detoks diyet planınızı ihlal etmeden çok sayıda farklı smoothie'ler yapabilirsiniz. Çok çeşitli meyveler, havuçlar veya ıspanak gibi koyu yeşil yapraklı sebzelerle yapılan smoothies, sindirim için çok önemli olan çok miktarda lif içerir. Portakal, mandalina, limon veya limon gibi narenciye meyveleri ile smoothie yapmak toksinlerin atılmasını sağlar. Ve diüretik etkiye sahip meyveler arasında kızılcık, karpuz, ananas, kivi veya kavun bulunur; Detoksifikasyon sert olmak zorunda değildir ve sizi rahatsız eder. Doğru kombinasyon ile doğal ve sağlıklı olabilir.

Hem diyetinize hem de smoothie'lerinize daha da önemli besinler eklemenin kolay ve etkili bir yolu var. Aslında, 1 yemek kaşığı Chia çekirdeği eklemeyi unutmayın. Tüm meyve smoothie'leriniz.

Chia ile aşina değilseniz, glutensiz, şekersiz, lif ve protein bakımından yüksek, Omega-3'lerle dolu doğal bir besin kaynağıdır! Aslında Chia'da:

Atlantik tarımı veya yabani somondan 8 kat daha fazla Omega-3
Sütten 6 kat daha fazla Kalsiyum
Ispanaktan 3 kat daha fazla Demir
Muzdan 2 kat daha fazla Potasyum
15 kat daha fazla Magnezyum brokoli
Kepek tanelerinden 2 kat daha fazla lif
Böbrek taneciklerinden 6 kat daha fazla protein
4×4 keten tohumundan daha fazla selenyum
Tam yağlı sütten 9 kat daha fazla fosfor
tadı ya da sonuçlarını değiştirmeden tüm yüzlü tariflerinizle güzelce karıştırın.

Yarın bu kahvaltı yüzünü deneyin ve gün boyunca sahip olduğunuz ek enerjiye hoş bir şekilde şaşıracaksınız.

1 su bardağı dondurulmuş çilek
1 büyük portakal, soyulmuş, kesilmiş ve ekilmiş (veya 2 mandalina)
1 kireç, soyulmuş ve ekilmiş
1/2 su bardağı hafif yoğurt (sade veya vanilya önerilir)
1 çorba kaşığı Chia

Bu malzemelerin tümünü blender'ınızda bir araya getirin ve d Pürüzsüz olana kadar karıştırın. Bazen bir yüzlü, kullandığınız meyvenin doğal hali veya olgunluğundan dolayı çok kalın olabilir. Eğer yüzlü çok kalınsa, birkaç buz küpü ekleyin ve en iyi kıvama gelinceye kadar tekrar karıştırın.

Yazıyı Değerlendirin:
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu Yazı Henuz Değerlendirilmemiş)
Loading...