Sirke ve bal diyeti nedir? Her bir elma kaşığı sirke ve günde iki kez alınan suda çözünen saf bal karışımı, birçok hastalık için bir çaredir. Çalışmalar, bu karışımın kan dolaşımımızdaki asidi parçaladığını ve enfeksiyonlarla mücadeleyi kolaylaştırdığını kanıtlamıştır.

Genellikle yüksek yağ diyetlerimizden dolayı kan dolaşımımız asit üretmeye başlar. Elma sirkesi çok asitli olmasına rağmen, sindirimden sonra PH seviyelerinin daha alkali olmasına yardımcı olur. Daha fazla alkalin olması vücuda mikrop ve hastalıklarla mücadele etmek için vücudu daha iyi bir pozisyona getirir.

Tek başına elma sirkesi vücudumuzdaki aşırı asidi düzeltebilir, ancak tadı kötüdür. Bu nedenle, diyet karışımının yutulmasını kolaylaştırmak için bal eklenmiştir. Vücudunuz daha alkali ve daha az asitli hale geldiğinden, içecek daha iyi tadacaktır. Cildin daha çabuk iyileşmesini sağlayan bakteri üremesini yavaşlatan bir bileşik içerir.

Bu tedavi ile tedavi edilebilecek bazı hastalıklar obezite, mide ekşimesi, artrit, erken yaşlanma, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol seviyelerini içerir. Bal iştahı keser ve sirke yağ yakma özelliğine sahiptir. Kilo vermek için bu karışımı kullanmanın avantajları ve dezavantajları olmasına rağmen, diğer yararları denemeye değer.

Tıbbi çalışmalar, bu ev ilacını kullanan kişilerin eklem ağrısı ve asit reflüünde kayda değer bir gelişme olduğunu fark etti. Bu diyet sadece başka bir solgunluk diyeti değil, eski uygarlıklar pek çok hastalığı iyileştirmek için sirke ve balın yararlarını anlamıştı. Sisteminizde ne kadar alkali olursa, kalsiyum birikiminden kurtulma şansınız o kadar artar. Bu, artrit hastalarının çektiği acıyı hafifletebilir.

Doktorlar, enerji eksikliği, burun tıkanıklığı, sık sık soğuk algınlığı ve grip, anksiyete, sinirlilik, baş ağrısı ve bazı kist türleri şikayeti olan hastalara alkalin bir diyet önermektedir. Alkalin bakımından zengin gıdalar, tüm yaşamlarımız hakkında bildiğimiz sağlıklı gıdalardır. Taze meyveler ve yapraklı sebzeler listeye liderlik ediyor, bu yüzden bu ev ilacı ve alkali yönünden zengin yiyecekleri yemenin bir kombinasyonu sizi daha sağlıklı bir insan haline getirecek ve muhtemelen bu süreçte kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Doğal bal birçok değerli enzim içerir ve doğal antibiyotikler. Aynı zamanda birçok mineral bakımından zengindir. Cilt bakımı için yıllardır kullanılmaktadır. Ciltteki nem seviyelerini yağlı yapmadan çekebilir ve yeniden kurabilir.

Balı en doğal haliyle yemek, ondan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Pastörizasyon, gıda ile savaşan bir bakteri olarak değerini yok eder. Vücudumuzdaki enerji seviyelerini anında arttırdığı bilinmektedir. Antrenmana gitmeden önce biraz yemeyi deneyin ve egzersiz rutininiz boyunca fazladan millere gitmeyi kolay bulup bulamadığınızı görün.

Bu iki harika yiyeceğin birleşimi, neden denemeniz gerektiğine dair hiçbir sır vermez. sirke ve bal diyeti. Bedenlerimizdeki alkalinin dengelenmesiyle yalnızca genel sağlığımıza faydalar sağlayabileceği mantıklı geliyor. Hastalıklarımızdan bazılarını doğal olarak iyileştirebilirsek ve reçeteli ilaçlar almanın yan etkileri ve maliyeti konusunda endişelenmek zorunda kalmazsak, bu diyeti denemek harika bir fikir gibi gözükür.

Sirke ve Bal Diyetinin Faydaları Nelerdir? ] Sirke ve bal diyetinin faydaları nelerdir? İlk önce muhtemelen diyetin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Elma sirkesi ve saf balın tamamen doğal bir ev ilacıdır. Her birine bir çay kaşığı bir bardak su içinde eritilir ve öğünlerden önce günde en az iki kez içilir. Kan dolaşımındaki asitleri parçaladığı bilinmektedir. Bu da vücudumuzun enfeksiyonlarla daha etkin bir şekilde mücadele etmesine yardımcı oluyor.

Toplumumuzun günümüzde yağları ve işlenmiş gıdaları yüksek diyetler yeme eğiliminde. Bu, kan dolaşımımızda asit birikmesine neden oldu. Elma sirkesinin PH seviyelerini dengeleyip kanıtladıkları kanıtlanmıştır. Alkalin vücudumuzu mikroplarla savaşmak ve rahatsızlıkları azaltmak için dengede tutar ve güçlendirir.

Sirke, aşırı asidi kendi kendine azaltabilir, ancak kendisi tarafından yutmaya çalışmak kolay bir iş değildir. Korkunç bir tadı var, bu yüzden günlük almayı daha çekici hale getirmek için diyete bal eklendi. Alkalin seviyeleri sisteminizde arttıkça, içeceğin tolere etmesi daha kolay olacaktır. Sirke ayrıca mide ülseri, yara ve yaraların bu savunma nedeniyle daha hızlı iyileşmesini sağlayan bakterilere karşı savaşan fosfor içerir.

Bu karışım tarafından tedavi edilebilecek bilinen hastalıklar obezite, mide ekşimesi, artrit, erken yaşlanma, yüksek kan basıncı ve yüksek kolesteroldür. . İki terkip maddesinin aynı zamanda iştah açıcı olduğu ve yağ yaktığı da bilinmektedir. Bununla birlikte, kilo vermeyi desteklemediğini iddia edecek pek çok kişi var, ancak kilo verme diyet planının ötesinde bununla ilişkili başka faydalar olduğunu biliyoruz.

Daha az eklem ağrısı ve asit reflü hissi veren hastalar oldu. Yüzyıllar boyunca insanlar bu iki yiyeceğin farklı hastalıklar için yararlarını biliyorlar. Artık alkalinin kalsiyum birikintilerini parçalayabildiğini bildiğimiz için, artrit hastaları bu evde çare durumlarının ağrılarını hafifletmek için bir alternatif bulmuşlardır.

Alkalin gıdalar açısından zengin bir diyet, doktorlar tarafından enerji eksikliği, burun tedavisi için önerilmektedir. tıkanıklık, soğuk algınlığı, anksiyete, sinirlilik ve baş ağrısı. Ve tabii ki bu besinler taze meyveler ve yeşil yapraklı sebzelerdir, yıllardır sağlıklı olduklarını bildiğimiz besinlerdir. Bu diyet ve daha iyi bir beslenme alayının birleşimi bağışıklık sistemimizi daha güçlü hale getirecektir. Ayrıca kilo vermemize de yardımcı olacaktır, çünkü kilo vermenin ilk kurallarından biri daha iyi besinler yemektir.

Doğal bal yemenin de birçok yararı vardır. Vücuda sağladığı değerli enzimler, mineraller ve doğal antibiyotikler vardır. Cildi nemlendirmeden nem seviyelerini cilde çeker ve yükseltir. Bu nedenle eski Mısır zamanlarında güzelleştirme sürecinin bir parçasıydı.

En saf haliyle bal peteğinden alınmalıdır. Pastörizasyon işlemi bakteri ile savaşma yeteneğini kaybetmesine neden olur. Bal size anında bir enerji artışı sağlayabilir. Egzersiz yapmadan önce sadece bir kaşık yemek yerseniz, spor salonunda başka bir rutini tamamlamak için ekstra bir vuruş elde edersiniz.

Bu yüzden sirke ve bal diyetinin faydalarının sayısız olduğunu görebiliriz. Bu tedavinin sunabileceği avantajlardan yararlanmak için vücudumuzdaki alkali asit ile asit dengelemesini anlamamız gerekir. Maliyet etkin olan olası zararsız bir kendi kendine tedavi olduğundan, en azından diyeti denememek ve bundan ne gibi yararlar elde ettiğinizi görmemek için hiçbir sebep yoktur.

Yazıyı Değerlendirin:
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu Yazı Henuz Değerlendirilmemiş)
Loading...