Karpuz Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir? Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır? 

 

Karpuz diyeti, yazın yaklaşmasıyla birlikte tişörtleri giydiğimiz an üzerimizdeki fazlalık kilolardan şikayetçi olmaya başlarız. Biran önce kilo vermek için hızlı diyetler ararız. Karpuz diyeti tam size göre en kısa sürede kilo vermenizi sağlayacak süper diyet. Tadını severek yediğimiz karpuzun bizim zayıflamamızı sağlaması oldukça güzel bir duygudur.

 

Karpuz Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir?

 

Karpuz diyeti, vücudunuzun şeker ve su oranını dengeleyici etkisinden dolayı diyet severlerin en çok tercih ettiği diyet türüdür. Programlı bir şekilde karpuz diyetini uyguladığınız takdirde haftada 5 kilo verebilirsiniz. Ayrıca karpuz diyeti yaz aylarında diyet yaparken ferahlamanıza ve zorlanmadan diyet yapmanıza olanak sağlamaktadır. Karpuz diyeti uygulamak isteyen hamileler, ergenlik çağındaki gençler ve şeker hastaları gibi rahatsızlığı olanların diyet öncesi mutlaka doktora danışmaları gerekmektedir.

karpuz-840x525 Karpuz Diyeti ile Nasıl Kilo Verilir?

Karpuz Diyet Listesi

 

 

 Kahvaltı Menüsü

 

Uyandığımız ilk anlar hemen iki bardak limonlu su içmemiz gerekir. Limonlu su metabolizmayı hızlandıracağı gibi güne zinde bir başlangıç sağlamamıza da yardımcı olacaktır. Yemek olarak ise 1 dilim karpuz, 1 dilim peynir, 1 dilim ekmek yeterli olacaktır.

 

Öğle Yemeği Menüsü

 

Kahvaltı ile öğle yemeği arasında açlık hissederseniz, kendinizi kandırmanız için fındık tarzı kuruyemişleri çok olmamak kaydıyla yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde yine bir dilim karpuz yeterli olacaktır.

 

Akşam Yemeği Menüsü

 

Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında açlık hissederseniz, kendinizi kandırmanız için fındık tarzı kuruyemişleri çok olmamak kaydıyla yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde, keyfinize göre bir parça et, balık veya tavuk yemeği, salata ve bir dilim ekmek yeterli olacaktır. Et, tavuk veya balık yemeğiniz küçük porsiyonlarda yağsız olarak pişirilmelidir.

 

Ara Öğün

 

Uyumadan önce açlık hissediyorsanız eğer bir dilim daha karpuz yiyebilirsiniz.

 

 
Yazıyı Değerlendirin: